انجمن علمی رنگ ایران - معرفی انجمن علمی رنگ

معرفی  انجمن علمی رنگ ایران

انجمن علمی رنگ ایران مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بدو تأسیس تاکنون که بیش از سه دهه می گذرد درزمینه‌های مختلفی فعالیت نموده است. در سال‌های آغازین، تقریباً این فعالیت‌ها محدود به تهیه اساسنامه و تثبیت زیربخش های انجمن و برگزاری کنگره‌ها و سمینارهای علمی بود، اما در سال‌های بعد این فعالیتها گسترده‌تر شد. این انجمن با همت جمعی از اساتید و فارغ التحصیلان رشته مهندسی پلیمر گرایش علوم و فناوری رنگ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) تاسیس گردید و روز به روز بر تعداد اعضای این انجمن افزوده می شود. به نظر می‌آید که برگزاری کنگره‌ها و سمینارهای علمی اصلی‌ترین فعالیت انجمن و شاید بتوان گفت که پیوسته‌ترین زمینه فعالیت در انجمن بوده است؛ لیکن در حال حاضر کمیته های مختلف حاضر در انجمن در تلاشند تا در زمینه های مختلف از قبیل برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی، نشست های تخصصی، ایجاد ارتباط بیشتر میان صنعتگران و جامعه فرهیخته دانشگاهی، کمک به کاریابی فارغ التحصیلان، ایجاد ارتباط نزدیکتر با سایر مراکز و دانشگاه های داخل و خارج از کشور و انتشارات گام بردارند.

تشکیلات اصلی انجمن علمی رنگ عبارت‌اند از: مجمع عمومی و اعضای هیات مدیره که مجمع عمومی از گردهمایی اعضای پیوسته انجمن تشکیل می‌شود. رئیس هیات مدیره، رئیس انجمن می‌باشد و هیات مدیره ارکان اجرایی انجمن است که ساماندهی، برنامه‌ریزی، اجرا و پی­گیری تمام فعالیت‌های انجمن را به ­عهده دارد. البته برنامه‌ها ابتدا باید در جلسات هیات مدیره که بصورت منظم تشکیل می شود تصویب گردد.

در حال حاضر آقایان دکتر علی اصغر صباغ الوانی (ریاست انجمن)، مهندس مجید تباشیری (نایب رییس انجمن)، دکتر رضا امینی (دبیر انجمن)، دکتر جواد مختاری، دکتر داوود زارعی، مهندس صادق طباطبایی و سرکار خانم دکتر پونه کاردر اعضای محترم هیات مدیره انجمن علمی رنگ ایران هستند.